Úvodní strana * Historie * Zajímavosti * O nás * Koncerty * Texty * Fotky * Napište nám

Zdeněk Hnyk,
zvaný Bedřich

se narodil 29.5.1964. Je zakládajícím členem kapely (1982). Je majitelem zajímavého chrapláku, jenž ho předurčuje k sólovému zpěvu. Kromě toho hraje na doprovodnou kytaru a foukací harmoniku, zkoušel i saxofon. Je přirozeným vůdcem kapely, příležitostně píše i písničky. Jako (mimo jiné) vyučený elektrikář má na starosti aparaturu. První kapelu Atlantic založil ve třinácti. Hrál i divadlo (spolu s Michalem), působil v kapelách Mirage, We a Radiál, kde hrál na basovku. Na vojně se zabýval recitací americké beatnické poezie a seznámil s Petrem. Kromě Zoufalců hrál v seskupeních Modrý pondělí, Pan Novák a Ibis Hagedaš. Od roku 2016 je zpěvákem kapely Hudba Praha Band.
I když jeden čas pracoval i v továrně (odtud jeho syrové blues "55"), je již po mnoho let (téměř od založení) svázán s pražským Rádiem 1 - 91,9 FM, kde mimo jiné už přes 20 let vysílá jako DJ a moderátor. Stále častěji Jezdí za hudbou do Ameriky, od roku 2011 se pravidelně účastní jako jeden z dobrovolných porotců International Blues Challenge v hlavním městě rock'n'rollu a blues, v Memphis, Tennessee.
"Bedřich" byl původně imaginární maskot kapely, naši fanoušci si však tuto neexistující bytost záhy ztotožnili se Zdeňkem a už mu to nikdo neodpáral.* Pošlete mi mail!